Akdeniz Üniversitesi

Duyurular

13. Ulusal Kültürteknik Kongresi

13. Ulusal Kültürteknik Kongresi 12-15 Nisan 2016 tarihlerinde Bölümümüz tarafından Antalya WOW Topkapı Palace'da düzenlenecektir.

Üniversiteler Arası Atıcılık Şampiyonası

24-28.02.2015 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Atıcılık Şampiyonasında üniversitemizi temsilen katılan bölümümüz öğrencilerinden, Nilay AK, Havalı Tabanca kategorisinde Türkiye İkincisi olmuştur.

Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.

Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Atamalar ve Yükseltmeler

Begüm Tekelioğlu 03.11.2014 tarihinde bölümümüz Araştırma Görevlisi kadrosuna atanmıştır.

Atamalar ve Yükseltmeler

Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden N. Yasemin Emekli 29.09.2014 tarihinde Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmıştır. Kendisini kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

Atamalar ve Yükseltmeler

Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Kenan BÜYÜKTAŞ 19.09.2014 tarihinde girmiş olduğu Doçentlik sınavında başarı olarak Doçent ünvanı almıştır. Kendisini kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

Atama ve Yükselmeler

Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Harun KAMAN 07.10.2013 tarihinde girmiş olduğu Doçentlik sınavında başarı olarak Doçent ünvanı almıştır. Kendisini kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

Bölüm Tanıtım Videosu

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü ile ilgili bölüm tanıtım videosuna ulaşmak için tıklayınız.

Atamalar ve Yükseltmeler

Cihan Karaca 16.07.2012 tarihinde bölümümüz Araştırma Görevlisi kadrosuna atanmıştır.

Atamalar ve Yükseltmeler

Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Ahmet KURUNÇ ve Doç. Dr. Dursun BÜYÜKTAŞ Profesörlük kadrosuna atanmışlardır. 

TYS Bölümü Bitirme Çalışması Sunuş Programı

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin bitirme çalışmaları sunuş programına ulaşmak için resme tıklayınız.

 

 

Ankara Üniversitesi Bölümümüzü Ziyaret Etti

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyeleri ve 4. sınıf öğrencileri Teknik Gezi kapsamında 03.05.2012 Perşembe günü bölümümüzü ziyaret ettiler.

Seminer Duyurusu

Erasmus Programı öğretim üyesi değişimi kapsamında University of Technology and Life Sciences in Bydgoszcz (Polonya)’dan Bölümümüzü ziyaret eden Dr.Renata Kusmierek-Tomaszewska tarafından “Irrigation in Poland as a factor shaping yield” konulu bir seminer verilecektir.

 İlgilenenlere duyurulur. 

Tarih: 04/05/2012, Cuma

Saat : 14:00

Yer: Portakal Amfi

TYS Bölümü Bitirme Çalışması Sunuş Programı

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin bitirme çalışmaları sunuş programına ulaşmak için resme tıklayınız .

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü
Akdeniz Üniversitesi, Ziraat Fakültesi
07059 Kampüs ANTALYA

Tel: 0242-3106530 Fax: 0242-2274564
e-posta: tysbol@akdeniz.edu.tr

logo

globinf

Web sitemizden en iyi performansı alabilmek için lütfen Mozilla Firefox yada Google Crome tarayıcılarından birini kullanınız. Internet Explorer kullanımında en iyi performansı alamayabilirsiniz.

13. Ulusal Kültürteknik Kongresi 12-15 Nisan 2016 tarihlerinde Bölümümüz tarafından Antalya WOW Topkapı Palace'da düzenlenecektir.

Misyon

Tarımsal  Yapılar  ve  Sulama  programı,  toprak  ve  su  kaynaklarının  optimum kullanımı,  korunması  ve  geliştirilmesi,  tarımsal  üretimin  çeşitli  aşamalarında uygun  çevre  koşullarının  yaratılması  için  gerekli  yapı  ve  tesislerin  planlanması, projelenmesi  ve  yapımı  ile,  tarımsal  işletmelerin  yapısal  ve  fiziksel  yönden geliştirilmelerini  sağlayan  etkileri  uzun  ömürlü  önlemlerin  alınmasıyla  ilgili konularda araştırma, yayım ve eğitim faaliyetinde bulunmayı görev edinmiştir. 
Vizyon

Tarımsal Yapılar ve Sulama alanında ürettiği ulusal ve uluslar arası düzeyde bilgi ve  bu  alandaki  sorunların  çözümüne  etkin  katkı  sağlayabilecek  düzeyde yetiştirdiği nitelikli mühendisler ile örnek gösterilen bir bölüm olmaktır.
Amaç

Tarımsal Yapılar ve Sulama konularında dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel olarak ülkemiz tarımına hizmet edebilecek düzeyde teorik ve uygulamaya yönelik bilgi  ile  donatılmış,  alanıyla  ilgili  sorunları  tanımlayabilme  ve  uygun  yöntemi seçerek  çözebilme  becerisi  olan,  analitik düşünebilen,  güncel  gelişmeleri  ve teknolojiyi  izleyerek  uygulamaya  aktarabilen,  etkin  iletişim  kurabilen,  mesleki etik değerleri özümsemiş, doğaya ve insana saygılı, kültürel birikimi olan, yaratıcı mühendisler yetiştirmektir.


Son Güncelleme Tarihi: 2014-07-14  09:00:53

Sayfa Özeti: Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama

Sayfa Açıklaması: Akdeniz Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü

Anahtar Kelimeler: